Termin zgłoszeń minął 20 października
Jeżeli jesteś zainteresowany wystąpieniem przed szerszą publicznością i chcesz podzielić się swoją wiedzą z dziedziny WordPressa lub tematyki okołowordpressowej to masz teraz wyjątkową okazję zgłosić się do nas z własną prezentacją.
Uczestnictwo w WordCamp Łódź 2019 to świetna okazja na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności, również jako mówca i mentor. Zachęcamy Cię ogromnie do przesłania swojego zgłoszenia.
Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z poniższym poradnikiem:
WordCamp dla Prowadzącego Warsztaty:
- Jako prowadzący warsztaty otrzymasz darmowy bilet,
- Każdy zatwierdzony przez nas prowadzący otrzyma specjalny wpis na blogu oraz w mediach społecznościowych o swoim nadchodzącym wystąpieniu,
- Każdy prowadzący otrzyma najpotrzebniejsze wsparcie, zarówno podczas warsztatów jak i przed – zapoznamy się z Twoimi warsztatami i podpowiemy jak lepiej ją przygotować pod kątem wystąpienia na WordCampie,
- Rola prowadzącego to świetna okazja do pokazania swoich umiejętności i sprawdzenie się przed szerszą publicznością,
- Każdy prowadzcy otrzyma specjalną odznakę na wordpress.org.
Terminy:
Formularz zgłoszeniowy jest otwarty do 20 października. W tym czasie możecie podsyłać swoje propozycje warsztatów. Jedna osoba może zgłosić ich kilka.
Do 7 listopada każdy prowadzący musi dostarczyć nam gotową prezentację, żebyśmy mogli dokonać sprawdzenia pod względem technicznym oraz merytorycznym.
Tematyka:
WordPress jest dla nas najważniejszy. Ale oczywiście dookoła WordPressa funkcjonuje szereg różnych dziedzin. Interesują nas warsztaty zarówno techniczne jak i te związane z e-marketingiem, SEO, blogowaniem, tworzeniem i analizowaniem contentu. Każda tematyka, która wiąże się bezpośrednio lub pośrednio ze środowiskiem WordPressa będzie mile widziana.
Jakie kryteria muszą spełnić warsztaty:
- Pamiętaj aby temat Twoich warsztatów był ciekawy i unikalny.
- Prezentacje dla warsztatów kierują się nieco innymi prawami: zaplanuj maksymalnie 90 min przemówienie uwzględniając prezentacje narzędzi, pytania oraz nieplanowane punkty rozpraszające. Całkowita długość pojedynczych warsztatów to 90 minut.
- Pamiętaj aby materiały dla uczestników warsztatów przygotować z wyprzedzeniem. Minimum tydzień przed wydarzeniem musimy powiadomić wszystkich zapisanych uczestników o konieczności pobrania określonego oprogramowania (Twoje zgłoszenie powinno zawierać wstępną listę wytycznych – szczegóły będą określane po zatwierdzeniu Twojego warsztatu),
- Liczba warsztatów jest ograniczona – mamy 6 miejsc,
Co oznacza zostanie Prowadzącym Warsztaty:
- Pamiętaj, że WordCampy to wydarzenia non-profit, czyli organizowane są przez wolontariuszy. Wolontariuszem jest również Prelegent.
Ale nie zostawimy Cię z pustymi rękami. Przygotowaliśmy kilka niespodzianek i specjalnych upominków, które uwiecznią Twój udział na scenie WordCampa, - Warsztaty branżowe lub sprzedażowe nie będą przez nas odrzucane, ale pamiętaj, że planując swoją prezentację pokaż przede wszystkim siebie i swoje umiejętności bez zbyt mocnego nacisku na konkretną markę,
- Pamiętaj, że rozwiązania lub firmy, które nie respektują licencji WordPressa czyli GPL nie będą promowane na WordCampie, w żadnej postaci,
- Każda prezentacja musi zostać przez nas zweryfikowana pod względem merytorycznym i technicznym. Chcemy uniknąć niepotrzebnych niedomówień, kontrowersyjnych informacji lub problemów technicznych podczas trwania prezentacji podczas WordCampa. Nadesłanie prezentacji przed wydarzeniem jest bezwzględnie wymagane. Prelegenci, którzy nie podeślą w określonym terminie swoich prac muszą liczyć się z odrzuceniem ich osoby z listy prelegentów.
Dobre praktyki przygotowania warszatów:
- Dobra prezentacja to taka, która przykuje oko widowni. Staraj się używać ciekawych ilustracji, adekwatnych screenów,
- Unikaj slajdów wypchanych tekstem! Nie robią dobrego wrażenia wystąpienia, podczas których prelegent mówi dokładnie to co jest napisane na slajdzie,
- Pamiętaj o spójności i nie odbieganiu od tematyki warsztatów. Warto stosować metodę “od ogółu do szczegółu”.
Postaraj się unikać zbyt dużej ilości memów lub śmiesznego contentu aby nikogo nie urazić. Zapoznaj się koniecznie z Zasadami Postępowania.
Jeżeli mielibyście jakiekolwiek pytania dotyczące uczestnictwa jako Prelegent, przygotowania prezentacji lub warsztatów, piszcie śmiało na adres info@wclodz.pl lub weźcie udział w dyskusji poniżej. Odpowiemy i pomożemy!
Jeżeli Twoje zgłoszenie na prelegenta lub prowadzącego warsztaty nie zostanie przez nas rozpatrzone pozytywnie – będziesz mógł kupić bilet jako uczestnik. Jeżeli okaże się, że całą pula biletów zostanie sprzedana – będzie na Ciebie czekał bilet rezerwowy. Pamiętaj aby zgłosić się po niego gdy otrzymasz informacje w sprawie swojego wystąpienia.
A może wolałbyś poprowadzić prezentację? Jeżeli tak to zajrzyj tutaj.